Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása

Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) származása, története

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) egy gyönyörű virág, amelynek származása és története érdekes és sokrétű. Ez a növény először Afrikából származik, ahol vadon is megtalálható. A közel 200 fajból álló Celosia nemzetség egyik változata.



A tollas kakastaréjt már évszázadok óta termesztik, és az egyes kultúrákban különböző szimbolikus jelentésekkel bírt. Például Afrikában és Ázsiában gyakran a gazdagság, a bőség és a jó szerencse jelképeként tartották számon, és a növényt díszítőelemként és rituális célokra is használták.

A tollas kakastaréjt a 17. században kezdték el Európában termeszteni, miután a felfedezők és utazók hozták magukkal a kontinensre. Hamarosan kedvelt kerti dísznövény lett az egzotikus megjelenése miatt, és sokféle különféle fajtája és színváltozata alakult ki a kertészek és hibridálók munkája során.

A tollas kakastaréjt továbbra is világszerte dísznövényként termesztik kertekben és parkokban. Az élénk színű virágok és a különleges szirmok miatt különösen népszerű választás a kerti tervezők és a virágkedvelők körében. A virágok számos fajtája és színváltozata létezik, így szinte minden ízlésnek megfelelő változatot találhatunk.

A tollas kakastaréj tehát gazdag történettel rendelkező növény, amely származásának és kultúrális jelentőségének köszönhetően szerte a világon népszerűvé vált a kertészek és a virágkedvelők körében.

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása
Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása



Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) jellemzői

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) egy szemet gyönyörködtető dísznövény, amelynek számos jellemzője van, ami miatt különleges és vonzó a kertészek és a virágkedvelők számára.

A tollas kakastaréj megjelenése és jellemzői:

  1. Felépítés: A tollas kakastaréj egy egynyári növény, amely hengeres száron növekszik. A növény levelei oválisak vagy lándzsásak lehetnek, és a levelek színe lehet zöld, piros vagy akár lila is.
  2. Magasság: A növény mérete változó, de általában 30 centiméter és 90 centiméter közötti magasságot ér el. A magasság fajtától és körülményektől is függ.
  3. Virágok: A tollas kakastaréjat a virágai teszik különösen vonzóvá. A virágok színesek és rendkívül díszesek. A virágok szirmainak különleges megjelenése miatt emlékeztethetnek egy kakastollra vagy egy gyufaszárra, ami a név eredetét is tükrözi. A virágok lehetnek pirosak, sárgák, narancssárgák, rózsaszínek, fehérek vagy lila árnyalatokban, és a virágfejek lehetnek gömbölyűek, csúcsosak vagy henger alakúak, attól függően, hogy melyik fajtáját vagy változatát termesztik.
  4. Virágzási idő: A tollas kakastaréj virágzik nyáron és késő ősszel, így azok a növények, amelyeket megfelelően gondoznak, hosszú ideig élvezhetik a virágok látványát.
  5. Fenntartás: A tollas kakastaréj könnyen nevelhető és ápolható növény. Napos vagy félárnyékos helyen érzi magát jól, és jó vízelvezetésű talajban fejlődik legjobban. Rendszeres öntözés és műtrágyázás segít megőrizni egészségét és virágzó állapotát.

A tollas kakastaréj változatos megjelenése és látványos virágai miatt ideális választás a kertek és teraszok díszítésére. Szín- és méretválasztékának köszönhetően könnyen illeszthető bármilyen kerttervezésbe, és garantáltan vonzza a figyelmet virágzása idején.

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása
Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása



Gondozása, igényei

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) gondozása során fontos figyelembe venni a napfény, víz, hőmérséklet, öntözés, tápoldatozás és növényvédelem fontosságát.

  1. Napfény és víz:
    • Napfényigény: A tollas kakastaréj szereti a napos vagy félárnyékos helyet. Legalább napi 6-8 óra közvetlen napfényt igényel, hogy megfelelően virágozzon.
    • Hőmérséklet: A tollas kakastaréj kedveli a melegebb időjárást. Az ideális hőmérséklet 18-24 Celsius fok között van. Hidegebb időben vigyázzunk a fagy káros hatásaira.
  2. Öntözés:
    • A növény szereti a nedves talajt, de nem tolerálja a túlzott vízszállítást. A talajt tartsuk egyenletesen nedvesen, de ne engedjük, hogy a növény gyökerei vízben álljanak.
    • Az öntözést célszerű reggel vagy kora délután végezni, hogy a növénynek legyen ideje megszáradni a naplementéig.
  3. Tápoldatozás:
    • A tollas kakastaréj növényi tápanyagokban gazdag talajban fejlődik legjobban. Hetente vagy két hetente adjunk neki egy mérőkanál egyensúlyozott, vízoldható univerzális műtrágyát virágzás idején. Ne túlzásba vidd a műtrágyázást, mert túladagolás károsíthatja a növényt.
  4. Növényvédelem:
    • A tollas kakastaréj általában ellenálló a betegségekkel és kártevőkkel szemben. Azonban ellenőrizd a levéltetveket, takácsatkákat és más kártevőket, és ha szükséges, alkalmazz megfelelő növényvédelmi intézkedéseket.
    • Elpusztult vagy beteg leveleket és virágokat távolítsuk el rendszeresen, hogy elkerüljük a gombás fertőzések terjedését.

Összességében a tollas kakastaréj gondozása meglehetősen egyszerű, és gyönyörű virágaiért a megfelelő gondoskodással hálás lesz. A megfelelő napfény, víz, hőmérséklet, öntözés, tápoldatozás és növényvédelem segít abban, hogy egészséges és virágzó növényként fejlődjön.



Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) ismertebb fajtái

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) számos különböző fajtával és változattal rendelkezik, amelyek eltérő virágformákkal és színekkel büszkélkedhetnek. Néhány ismertebb fajta közül a következőket említhetjük:

  1. Celosia argentea var. cristata: Ez a fajta gyakran „kakastaréj” vagy „taréjvirág” néven is ismert, és a virágok különleges szirmokból állnak, amelyek emelkednek és domborodnak, hasonlítva egy kakas farkához. Különféle színekben érhető el, például piros, narancs, sárga és rózsaszín.
  2. Celosia argentea var. spicata: A spicata fajta virágai hengeres vagy pálca alakúak, és egyedi megjelenést kölcsönöznek a növénynek. Ezek a virágok is különböző színekben kaphatók.
  3. Celosia argentea var. plumosa: Ez a fajta nevében is a „plumosa” szót tartalmazza, ami a pelyhes vagy tollas megjelenésre utal. A virágok szirmai puha és tollasak, ami a növénynek egy különleges szépséget kölcsönöz. Számos színváltozata létezik, például piros, sárga, narancssárga és rózsaszín.
  4. Celosia argentea var. nana: Ez a törpe fajta alacsonyabb növekedést mutat, és kompakt méretű virágokkal rendelkezik. Ideális választás lehet cserepes növényként vagy kisebb kertek díszítésére.
  5. Celosia argentea var. caracas: A caracas fajtát különösen hosszú és sűrű virágfüzérek jellemzik. Ezek a füzérek rendkívül díszesek és érdekesek lehetnek a kertekben vagy virágkompozíciókban.

Ezek csak néhány példa a tollas kakastaréj különböző fajtáira és változataira. A választék folyamatosan bővül, és új hibrid változatok is megjelennek, így könnyen található olyan fajta, amely a saját kertjének vagy ízlésének megfelel.

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása
Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása



Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) virágja

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) virágja különleges és feltűnő. A virágok a növény díszítő elemei, és gyakran azért termesztik, mert lenyűgöző szépségűek. A tollas kakastaréj virágja a következőképpen néz ki:

A virágok formája: A tollas kakastaréj virágai hengeres vagy lándzsa alakúak lehetnek, és a virágfejek változatos méretűek lehetnek, attól függően, hogy melyik fajtáját vagy változatát termesztik.

Szirmok: A virágok szirmai puha és tollasak, amitől olyanok, mintha pelyhes vagy selymes textúrájúak lennének. Ezek a tollas szirmok egyedi és különleges megjelenést kölcsönöznek a virágoknak.

Színek: A tollas kakastaréj virágai rendkívül változatos színekben érhetők el. A leggyakoribb színek közé tartoznak a piros, narancssárga, sárga, rózsaszín, lila és fehér. Ezenkívül hibrid fajták is léteznek, amelyek újabb színváltozatokat hoztak létre.

Virágzási idő: A tollas kakastaréj virágzik nyáron és késő ősszel, és a virágok meglehetősen hosszú ideig megmaradhatnak, amennyiben megfelelő gondozást kapnak.

Összességében a tollas kakastaréj virágja igazán látványos és dekoratív, és sokféle színváltozata miatt sokféle kerttervezési stílushoz és ízléshez illeszthető. A virágok különleges megjelenése miatt gyakran használják díszítőelemként virágágyásokban, konténerekben vagy virágkompozíciókban, és garantáltan vonzza a figyelmet a kertben vagy teraszon.

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása
Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása



Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) ültetése a kertbe

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) ültetése a kertbe számos fontos szempontot tartalmaz. Az alábbiakban megtalálhatod, mikor és hogyan ültessük ezt a virágot a kertbe:

  1. Ültetés ideje:
    • A tollas kakastaréj általában tavasszal ültethető ki a kertbe, miután a fagyveszély elmúlt. A hidegebb éghajlatokon ez április végén vagy május elején történhet, míg melegebb régiókban korábban is elkezdheted az ültetést.
    • A hőmérsékletnek legalább 10 Celsius foknak kell lennie éjszaka, hogy a növény jól fejlődhessen.
  2. Hely kiválasztása:
    • Válassz olyan napos vagy félárnyékos helyet a kertedben, ahol a tollas kakastaréj megkapja a napi 6-8 óra napfényt. A megfelelő fényviszonyok segítik a növény virágzását és egészséges növekedését.
  3. Talajelőkészítés:
    • A tollas kakastaréj számára jól vízelvezető talaj ideális. Ha a talajod túl sűrű vagy agyagos, keverj bele komposztot vagy perlitet a talajba a jobb vízelvezetés érdekében.
  4. Ültetés módja:
    • Az ültetés előtt áss egy lyukat a talajban, amely a palánta gyökerét könnyen befogadja. A lyuk mérete legyen kb. kétszer akkora, mint a palánta cserépének mérete.
    • Az ültetendő palántát óvatosan vegyük ki a cserépből, és ültessük a lyukba úgy, hogy a gyökérzete jól beágyazódjon a talajba.
    • Ne ültessük túl mélyre a palántát, mivel a törzsnek és a leveleknek a talaj felszín fölött kell lenniük.
    • Ültetés után öntözd meg alaposan, hogy segíts a gyökereknek megtelepedni.
  5. Távolság:
    • Tarts megfelelő távolságot a palánták között (általában 20-30 cm), hogy elegendő hely és levegőáramlás legyen közöttük. Ez segít elkerülni a betegségek terjedését és a növények egészséges növekedését biztosítja.
  6. Öntözés és gondozás:
    • Az ültetést követően rendszeresen öntözd meg a tollas kakastaréjt, hogy a talaj mindig kissé nedves maradjon. Figyelj arra, hogy ne hagyj vízben állni a gyökerek körül.
    • Rendszeresen tápoldatozd a növényt virágzási időszakban egyensúlyozott, vízoldható műtrágyával.

Ha ezeket a lépéseket követed, akkor a tollas kakastaréj sikeresen nőni fog a kertedben, és gyönyörű virágokkal fogja díszíteni a teret.

Tollas kakastaréj - Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása
Tollas kakastaréj – Tollas celózia (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, szaporítása



Szaporítása

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) szaporítása többféleképpen is lehetséges. Az alábbiakban bemutatom a két leggyakoribb módját a szaporításnak:

  1. Magról szaporítás:
    • A tollas kakastaréj magról való szaporítása egy egyszerű és népszerű módja annak, hogy új növényeket neveljünk. Ehhez kövessük ezeket a lépéseket:
    • Szerezzen meg megfelelő tollas kakastaréj magokat, amelyeket megbízható forrásból vagy magok beszerzési helyéről származnak.
    • Tavasszal vagy korán nyáron készítsünk elő egy virágágyást vagy virágcserépet a magok ültetéséhez.
    • Szórjuk el a magokat a talaj felszínén, és fedjük be őket egy vékony réteg talajjal.
    • Tartsuk a talajt nedvesen, de ne túlzottan áztassuk el a magokat.
    • Amikor a palánták megfelelően kinőttek és elég erősek, ültessük ki őket a kertbe a megfelelő távolságok között.
  2. Hajtásvágásokkal történő szaporítás:
    • Egy másik módja a tollas kakastaréj szaporításának a hajtásvágásokkal történik. Ezzel a módszerrel a meglévő növényből új példányokat hozhatunk létre. Íme, hogyan tehetjük ezt:
    • Válasszunk ki egy egészséges és erős szárat a meglévő tollas kakastaréjból.
    • Vágjunk le egy 10-15 cm hosszú hajtást a szárról, és távolítsuk el a levél alsó részét, így a vágás körülbelül 5-7 cm-es szabad szárat tartalmaz.
    • Ültessük el a hajtást egy kis virágcserépbe, amelyet előzetesen megfelelő talajjal töltöttünk meg.
    • Tartsuk a talajt kissé nedvesen, és helyezzük a cserépet árnyékos helyre vagy egy műanyag fóliával borított konténerbe, hogy megőrizzük a nedvességet és növeljük a túlélési esélyeket.
    • Amikor a hajtások megfelelően gyökereztek és nőttek, ültessük ki őket a kertbe.

Mindkét szaporítási módszer hatékony lehet a tollas kakastaréj új növényekkel való megszerzéséhez. A magról való szaporítás könnyebb és olcsóbb, míg a hajtásvágásokkal történő szaporítás lehetővé teszi, hogy az anyanövény tulajdonságait megtartsuk az új növényekben.



Teleltetése

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) általában évelő növény, de hideg éghajlati zónákban érdemes figyelembe venni a téli teleltetést, különösen, ha fagyok vannak. Az alábbiakban megtalálhatod a tollas kakastaréj kertben történő téli teleltetésének lépéseit:

  1. Virágok előkészítése ősz elején:
    • Ősszel, mielőtt az éjszakai hőmérséklet lecsökken, ellenőrizd a tollas kakastaréj növényedet. Ha a virágok már elkezdték veszteni lombozatukat vagy a hőmérséklet csökkenését mutatja az időjárás, érdemes a téli teleltetésre készülni.
  2. Felszámolás:
    • A virágokat óvatosan szedjük le a növényről, és távolítsuk el a hervadt leveleket és szárokat. Ez segít a növénynek energiát gyűjteni a téli pihenőszakhoz.
  3. Átültetés:
    • Ültessük át a tollas kakastaréjat egy nagyobb cserépbe vagy konténerbe, ha eddig a szabadföldben nőtt. A konténeres növényeket könnyebb védeni a hideg időjárástól.
  4. Helyezés:
    • Helyezzük a növényt olyan helyre, ahol a téli hideg és fagyok nem érik el. Például egy fagymentes teraszra, garázsba vagy üvegházba. A cél az, hogy a növényt megvédjük a hideg és a fagy káros hatásaitól.
  5. Öntözés:
    • Az öntözést csökkenthetjük télen, mivel a tollas kakastaréj pihenőszakban van, és kevesebb vízre van szüksége. Azonban ne hagyjuk, hogy a talaj kiszáradjon teljesen, és néha ellenőrizzük a nedvességszintet.
  6. Visszavágás (opcionális):
    • Télen visszavághatjuk a növényt, hogy megszabaduljunk a hervadt részektől, és segítsünk a növénynek megújulni a következő szezonra.

A téli teleltetés célja, hogy megvédjük a tollas kakastaréjat a hideg és fagyos időjárástól, és megőrizzük azt a következő tavaszi szezonra. Amint a hőmérséklet melegebbé válik, visszaültethetjük a növényt a szabadföldbe, és folytathatjuk a gondozását, hogy újra virágokkal teli kertet hozzon létre.



Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) lehetséges betegségei, kártevői

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) ismert néhány betegségről és kártevőről, amelyek befolyásolhatják a növényt. Itt van néhány közülük:

Betegségek:

  1. Penész (pl. szürkepenész): A nedves környezetben és rossz levegőáramlás mellett a tollas kakastaréj érzékeli a penész veszélyét. A betegség során a növény levelei és virágai elszíneződnek, penészesek és rothadnak. Helyes öntözési gyakorlatok és a növény leveleinek és virágainak szellőztetése segíthet megelőzni ezt a problémát.
  2. Rózsalevélbogár: Ezek a kártevők a levelek élénk zöld részeit rágják és számos apró lyukat hagynak a leveleken. Az érintett leveleket gyakran megjelölik a kártevők által hagyott nyomok. Rózsalevélbogarakat kézi gyűjtéssel vagy permetezőszerekkel lehet kezelni.
  3. Levéltetűk: A levéltetűk a növény leveleit táplálják, és a levél alján vagy a hajtásokon találhatók. A levéltetűk szívogatásuk során mézharmatot választanak ki, ami fekete korompenészedést okozhat. A levéltetűk kezelésére szappanos vízzel vagy rovarirtó permetezőszerekkel lehet próbálkozni.

Kártevők és betegségek megelőzése:

  • Megfelelő öntözés: Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk el a talajt és a növényt, mivel a nedves környezet kedvez a betegségek kialakulásának. Inkább a talajat tartsuk kissé nedvesen, és kerüljük a levelek és virágok vízzel történő permetezését.
  • Szellőztetés: Biztosítsuk a megfelelő levegőáramlást a növény körül, hogy elkerüljük a penész és más betegségek kialakulását.
  • Rendszeres ellenőrzés: Gyakran ellenőrizzük a tollas kakastaréjat, hogy időben észrevegyük a kártevők és betegségek jeleit. Ha problémát észlelünk, kezeljük azt azonnal.
  • Egészséges talaj: A jó minőségű, jól táplált talaj segít a növénynek ellenállni a betegségeknek és a kártevőknek.

A megfelelő gondozás és a rendszeres ellenőrzés segíthet megelőzni vagy kezelni a tollas kakastaréj betegségeit és kártevőit, és biztosítani a növény egészséges növekedését és virágzását.



Gyakori problémák és megoldások

A tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) gondozása során gyakori problémák merülhetnek fel, de ezekre megoldások is léteznek. Íme néhány gyakori probléma és a hozzájuk tartozó megoldások:

  1. Levélvesztés és rothadás:
    • Probléma: A tollas kakastaréj levelei sárgulnak, hervadnak és elrothadnak.
    • Megoldás: Biztosíts megfelelő vízelvezetést a talajban, és kerüld a túlzott öntözést. Szellőztessd a növény környezetét, hogy csökkentsd a penész vagy gomba kialakulásának kockázatát.
  2. Kevés virágzás:
    • Probléma: A növény kevesebb virágot hoz, mint amire számítottál.
    • Megoldás: A tollas kakastaréjnak sok napfényre van szüksége a gazdag virágzás érdekében. Bizonyosodj meg arról, hogy megfelelően napos helyen van elültetve. Tápláld műtrágyával a virágzási időszakban.
  3. Rózsalevélbogarak és levéltetűk:
    • Probléma: A rózsalevélbogarak és levéltetűk megrágják a növény leveleit.
    • Megoldás: Próbálkozz kézi gyűjtéssel, vagy alkalmazz rovarirtó szereket a kártevők ellen. Szappanos víz is hatékony lehet a levéltetűk ellen.
  4. Penész (szürkepenész):
    • Probléma: A penész a növény levelein és virágain megjelenő fehér bevonatot okoz.
    • Megoldás: Szellőztetés segíthet a penész megelőzésében. Használhatsz fungicid permetezést is a betegség ellen.
  5. Túl sűrű palánták:
    • Probléma: Túl sok palántát ültettél egy helyre, és a növények versengenek egymással.
    • Megoldás: Ritkítsd ki a palántákat, hogy minden növénynek elegendő helye és tápanyaga legyen a növekedéshez.
  6. Szárazság:
    • Probléma: A talaj kiszáradt, és a növények hervadtak.
    • Megoldás: Öntözd rendszeresen a növényeket, és figyelj arra, hogy a talaj mindig kissé nedves legyen. Ne hagyd, hogy a talaj kiszáradjon teljesen.

Az időben történő megfigyelés, a megfelelő gondozás és az esetleges problémák azonosítása kulcsfontosságú a tollas kakastaréj egészségének és szépségének megőrzéséhez. A fenti megoldások segítenek megbirkózni a leggyakoribb problémákkal, és segítenek a növény egészséges és virágzó állapotának fenntartásában.



Érdekességek róla

Az alábbiakban néhány érdekesség és rövid történet a tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) világából:

  1. Hosszú történelme: A tollas kakastaréj egyike azoknak a növényeknek, amelyek már évszázadok óta kerteket és díszes területeket díszítenek. Származása évezredekkel ezelőttre vezethető vissza, és az emberi kultúrában hosszú ideje szimbolikus jelentéssel is bír.
  2. Közösségi jelentőség: Egyes afrikai és ázsiai közösségekben a tollas kakastaréj virágait hagyományosan ételek és gyógyszerek készítéséhez is használják. A növénynek különböző részei gyógyászati célokra alkalmasak lehetnek.
  3. Szeretet szimbóluma: A tollas kakastaréj számos kultúrában a szerelem és a szenvedély szimbóluma is lehet. A növény feltűnő és élénk virágai gyakran a szerelmet és az érzelmi kötelékeket képviselik.
  4. Dísznövény: A tollas kakastaréj népszerű dísznövény, amely kerteket, parkokat és virágágyásokat díszít színpompás virágaival. A különböző színváltozatai és formái széles választékot kínálnak a kerttervezőknek és kerttulajdonosoknak.
  5. Versenyek és kiállítások: Néhány helyen világszerte tollas kakastaréj-versenyeket és kiállításokat tartanak, ahol a leggyönyörűbb és legnagyobb virágokat mutatják be. Ezeken a rendezvényeken a tenyésztők és a virágkedvelők büszkélkedhetnek a legjobb példáikkal.
  6. Etnikai jelentőség: A tollas kakastaréj egyes etnikai csoportokban fontos szerepet játszik a kultúrában és a vallásban. Néhány helyen a virágokat vallási vagy szertartási célokra használják.

Ezek csak néhány érdekesség és rövid történet a tollas kakastaréjról, amelynek gazdag történelme és sokoldalú jelentősége van a világ különböző részein. Ez a gyönyörű növény nemcsak a kerteket díszíti, hanem különböző kultúrákban is fontos szerepet játszik.

 



VIRÁG KATEGÓRIÁK



Fotók: Pixabay, Vistacreate

Tollas kakastaréj (Celosia argentea var. plumosa) ültetése, gondozása, teleltetése, betegségei. Minden, amit tudni kell a gyönyörű virágról. Ismerd meg közelebbről.